Смер за ученике са посебним способностима за информатику и рачунарство

Ученици са посебним способностима за информатику и рачунарство да упишу гимназију овог типа. Битно је напоменути да се за овај смер гимназије полаже посебни пријемни испит из математике.
Уче се углавном предмети из природних наука. Посебно је акценат дат на предметима из области информатике и рачунарства. Други предмети који се изучавају у већој мери су математика, физика и биологија, па затим географија, хемија… Одабир одговарајућег гимазијског смера ће у великој мери утицати на даље образовање ђака. Знање које ђаци стекну на првом смеру ће им бити од користи не само при упису већ и током даљих студија.
Са друге стране, они који буду завршили природни смер ће имати добру основу за даље студије из информатичких и рачунарских области као и математике, физике. Поред ових факултета у обзир такође долазе и високе техничке школе.