Информације о школи

ГИМНАЗИЈА У БЕЧЕЈУ

Гимназија под називом Гимназија "Тодор Дукин" у Бечеју основана је одлуком о оснивању Гимназије у Бечеју, коју је донела СО Бечеј на седници одржаној 11.05.1990. године, број 07-011-24/90, са седиштем у улици Бориса Кидрича број 13.

Школа је уписана у судски регистар код Окружног суда у Новом Саду решењем под бројем фи. 2211/90. Делатност школе је опште образовање из друштвених и природно – математичких наука за даље образовање.

Усаглашавањем са Законом о јавним службама у Привредном суду у Новом Саду уписана је у судски регистар Гимназије број ФИ – 6072/93 бр. 7.6.1993.

Делатност Гимназије Бечеј је средње образовање и васпитање. Школа остварује наставни план и програм гимназије општег типа, природно – математичког и друштвено – језичког смера.

Од школске 1993/94. године отвара се истурено одељење Гимназије Бечеј у Новом Бечеју. Простор, опрему и наставна средства и све кадрове за рад истурених одељења обезбеђује техничка школа "Иво Лола Рибар" Нови Бечеј. Решењем Министарства просвете број 022-05-058/94-03 од 23.02.1995. године. утврђено је да Гимназија у Бечеју, одељења са седиштем Гимназије у Новом Бечеју - општи смер, испуњава услове за први, други, трећи и четврти разред. Сваки разред има по 1 одељење.

Од школске 2004/2005. године, системом нових мрежа школа у Србији и решењем ПСОК Војводине, Гимназија Бечеј остаје без истурених одељења гимназије у Новом Бечеју. Ученици II, III и IV разреда Гимназије Бечеј, одељења у Новом Бечеју настављају школовање у Техничкој школи "Иво Лола Рибар" која се формира као Мешовита средња школа од школске 2004/2005 године, решењем бр. 106-022-00285/2003-02 од 23. децембра 2003. године.

На основу прaвномоћног решења Покрајинског завода за заштиту споменика културе, Нови Сад бр. 01-67-1/1976 од 02.02.1976. године је забележено да зграда има својства споменика културе.

Запослени у Гимназији Бечеј 2014. године

Гимназија Бечеј 2014 – Анико Хегедуш, Хенриета Ђурчик, Клара Дулка, Марица Бабић, Дубравка Милинков, Андреј Новаковић, Миодраг Басарић, Бланка Окука, Жељкица Чешљаров, Евица Пекалић, Каталин Нађ Шурањи, Синиша Аврамов, Петер Рожа, Тамара Варга, Љиљана Вајдле, Атила Галфи, Катарина Гаврић, Светлана Ковачев, Габриела Јовићевић, Софија Гавриловић, Весна Савић, Вера Гуљаш, Слободан Раденковић, Јене Берентаи, Игор Павлов, Биљана Бошковић, Виолета Медић, Ирина Батинић, Љубица Корхец Андроцки, Отилиа Гергељ, Ана Берчек, Ивана Војновић, Марица Кресоја, Биљана Бањац, Софија Пејин, Весна Смајловић, Лотос Ћеримагић, Нача Ференц, Тамара Проданов, Зоран Пејић, Ференц Крекушка, Маја Обрадовић, Ангела Чери, Александар Егић, Ребека Чорба, Мариа Ковач Мејкснер, Тамара Мандић

ДИРЕКТОР ГИМНАЗИЈЕ

Мр Миодраг Басарић, директор