Сјајан предавач и актуелна тема – ШТА ЈЕ ТО ГМО (генетски модификован организам)/Kiváló előadó és aktuális téma / Mi a GMO (genetikailag módosított élőlények)?

GMO1Данас је наша медијатека била препуна знатижељних ученика који су од доц.др. Жељка Поповића са Департмана за биологију и екологију Универзитета у Новом Саду покушали да дознају одговоре на следећа питања: Да ли у природи постоје ГМО или их је човек створио? Да ли је и човек на неки начин генетски модификован? Да ли постоје опасности од употребе генетски модификоване хране? Какве опасности вребају од употребе ГМО у пољопривреди? Има ли уопште добробити од употребе ГМО? Успут је нашим гимназијалцима, будућим студентима, др. Оливера Бјелић-Чабрило представила департман за биологију и екологију, причала о пријемном испиту, затим о томе како изгледа живот студената биолога и еколога.

A mai napon médiatermünk megtelt kíváncsi diákokkal, akik dr. Željko Popović-tól, az újvidéki Természettudományi-matematikai Egyetem Biológia és ökológia tanszék docensétől vártak választ a következő kérdésekre: A természetben is léteznek a GMO vagy az ember hozta létre őket? Valamilyen formában az ember is genetikailag módosított? Veszélyt jelentenek-e a GMO ételek? Milyen veszélyek fenyegetnek a GMO mezőgazdaságban való használatától? Van-e egyáltalán jó oldala a GMO-nak? Emellett a gimnazistáinknak, a jövendőbeli egyetemistáknak, dr. Olivera Bjelić-Čabrilo bemutatta a Biológiai és ökológiai tanszéket, beszélt a felvételi vizsgáról, majd ecsetelte, hogy milyen egy biológus vagy ökológus egyetemista élete.

GMO2 GMO3