Више о гимназијско ИТ-одељењима можете сазнати на сату Министарства просвете

Гимназијско ИТ-одељење представља специјализовано одељење за ученике са израженим дигиталним компетенцијама.

Специјализација у једној научној области омогућава висок степен припремљености за наставак високог образовања-студирање у тој области али  при том не ускраћује ученицима проходност и на студијске програме из сасвим других области.

Број ученика, као и у осталим специјализованим гимназијским одељењима је 20. Већи део наставе такозваних рачунарских предмета одвија се у групама са по 10 ученика. Подела одељења на групе омогућава бољи квалитет рада, а самим ти и боља постигнућа ученика.

Пижутем следећег линка можете се детаљније упознати са ИТ смером у Гимназијама http://www.mpn.gov.rs/gimnazije-specijalizovana-it-odeljenja/