Царска бара

У сарадњи са Канцеларијом за младе, Одсеком за заштиту животне средине и Еколошком мрежом „Панонија“, ученици Гимназије из Бечеја су 04.06.2015. год. реализовали еколошку екскурзију на Царску бару код Зрењанина. Уз два представника из поменутих организација, ученике су пратиле и две професорке: Катарина Гаврић, проф. биологије и Дубравка Милинков, проф. географије.
Едукативни значај излета био је у томе што су се ђаци на посредан начин и директно сусрели са оним што су учили на часовима биологије и географије, што је само могло да им још више продуби знање али и свест о очувању природне средине. Уживање у нетакнутој природи и живом свету овог екосистема допуњено је вожњом бродићем, кратком шетњом до видиковца и веома занимјивим излагањем стручног водича.