Пријава за учешће у програму међународне размене

У жељи да се промовишу неформални облици учења и интеркултуралност међу ученицима наше школе Гимназија Бечеј активно сарађује са међународном организацијом АФС Интеркултура.
Ова сарадња је нашу школу сврстала међу малобројне , савремено орјентисане средње школе у Србији које се повезују са европском и светском средњошколском мрежом. Зато подстичемо ученике да се пријаве за програме међунардодних размена.
Осим тога, наша школа се показала као одличан домаћин страним ученицима на размени у Србији. У протекле четири године смо угостили ђаке из Мексика, Италије, Белгије и Бразила. Ово је веома важан сегмент сарадње са Интеркултуром за коју се надамо да ће се и у будућности наставити и зато позивамо ученике да се пријаве да следеће школске године буду домаћини страним ђацима на размени. Ученици заинтересовани да буду домаћини страним ђацима нека се јаве професорки Светлани Ковачев.